Systém LSCM (Low Speed Collision Mitigation)

V zájmu maximální ochrany  cestujících Fiat rozšířil svoji nabídku bezpečnostních prvků o inovativní systém aktivní bezpečnosti LSCM: City Brake Control, který je schopný rozpoznat překážky před vozidlem a automaticky brzdit a zabránit tak nárazu. 

Tento systém navržený pro pomoc v hustém městském provozu je aktivní v rychlostech pod 30 km/h. V závislosti na určitých parametrech, jakými jsou rychlost vozidla, úhel natočení volantu, pozice plynového pedálu nebo tlak na pedál, systém City Brake Control dokáže zcela zabránit nárazu (Collision Avoidance) nebo redukovat jeho následky (Collision Mitigation).

Systém City Brake Control obsahuje tři funkce: automatické nouzové brzdění (Automatic Emergency Braking - AEB), Prefill a brzdový asistent. První ze systémů respektuje přání řidiče a přenechává mu plnou kontrolu nad vozidlem, přesto je ale v případě potřeby připraven zasáhnout a nouzově vozidlo zabrzdit. Děje se tak po pečlivém vyhodnocení řady parametrů, jakými jsou poloha a rychlost překážek, rychlost vozidla (pod 30 km/h), příčné zrychlení vozidla, úhel natočení volantu či tlak vyvíjený na plynový pedál (včetně nejrůznějších variací těchto parametrů). Funkce Prefill naopak připravuje brzdový systém na to, aby mohl zareagovat rychleji, a to jak při automatickém nouzovém brzdění, tak i brzdění samotným řidičem. Brzdový asistent monitoruje nouzové situace a mění odezvu brzdového pedálu, čímž dosahuje rychlejší reakce.